Het onteigende brein

Over geheugen, verlies en identiteit

Jules Montague Taal: Nederlands

Paperback

€ 22,99

Afwijkende levertijd: 1 - 2 werkdagen
Het onteigende brein

Paperback

€ 22,99

Nieuwe boeken gratis bezorgd vanaf € 17,50 binnen NL*
Altijd de laagste prijs voor nieuwe Nederlandstalige boeken
Ruilen of retourneren binnen 14 dagen
Koop lokaal, ook online!
Bekijk winkelvoorraad

‘Het onteigende brein’ van Jules Montague is een aangrijpend, verhelderend en troostrijk boek over wat er resteert als ons geheugen ons in de steek laat, voor liefhebbers van Oliver Sacks en Irvin Yalom. Wat gebeurt er met de menselijke geest als herinneringen verloren gaan en mensen de greep op de werkelijkheid verliezen door dementie, parkinson, alzheimer, verslaving of ernstige slapeloosheid? Zijn we dan onszelf nog wel of worden we iemand anders? Aan de hand van voorbeelden uit haar eigen praktijk gaat de Britse neuroloog Jules Montague in ‘Het onteigende brein’ op zoek naar antwoorden op wezenlijke vragen over ons geheugen, onze persoonlijkheid en onze identiteit. Het werk van Jules Montague is verwant aan dat van grootheden als Oliver Sacks en Irvin Yalom, maar in haar meeslepende literaire stijl en oneindige compassie is ze volkomen uniek Al lijken haar patiënten soms nog zo ver weg, Montague blijft zoeken naar herkenning. ‘Het onteigende brein’ is een boek dat je lang bijblijft en dat je keer op keer kunt herlezen. Jules Montague studeerde geneeskunde aan Trinity College in Dublin, en werkt als neuroloog afwisselend in Londen, Mozambique en India. Montague publiceert haar medisch-literaire werk in onder meer The Guardian en The Independent.
ISBN
9789026344862
Vorm
Paperback
Uitgever
Ambo|Anthos
Druk
1e
Verschenen
12-03-2019
Taal
Nederlands
Pagina's
288 pp.
Genre
Literaire non-fictie
Geen recensies beschikbaar.
pro-mbooks2 : libris