Tips van Den Boer

Tip 1

Gevleugelde geschiedenis van Nederland

Jan Luiten van Zanden

€ 35,00
Gevleugelde geschiedenis van Nederland, fraai gebonden en met een keur aan bijzonder beeldmateriaal, is een monumentaal werk dat iedere vogel- en geschiedenisliefhebber in de kast moet hebben. Vogels spelen soms een onverwachte rol in de menselijke geschiedenis en mensen spelen vaak een bijzondere rol in de geschiedenis van vogels. In Gevleugelde geschiedenis van Nederland kijken meer dan dertig auteurs, onder wie toonaangevende historici, met andere ogen, vol verwondering, naar vogels en geschiedenis. Van de vroegste vogelfossielen die zijn teruggevonden in de Limburgse mergel, de introductie van het gebraden kippetje door de Romeinen en het met ganzenveer genoteerde hebban olla vogala tot de papegaai van Johan de Witt, het overzeese drama van de dodo, de vogelliefde van Van Gogh en vogelen als nationale covidhobby – ieder verhaal ontsluit weer een nieuwe episode in het eeuwenoude verbond tussen de Nederlanders en hun vogels. Gevleugelde geschiedenis van Nederland staat onder redactie van historicus en vogelaar Jan Luiten van Zanden – bijgestaan door Helena Cordašev en Erik de Bruin – en bevat bijdragen van Theunis Piersma, Jelle Reumer, Nicoline van der Sijs, Jaap Tielbeke, Jean-Marc van Tol en vele anderen. Met een keur aan bijzonder beeldmateriaal is Gevleugelde geschiedenis van Nederland een monumentaal werk dat iedere rechtgeaarde vogelaar in de kast moet hebben. Met een voorwoord van Nico de Haan.

Tip 3

De doden houden we bij ons

Becky Cooper

€ 23,50
Een moord op Harvard en een halve eeuw stilzwijgen 1969 is het jaar van de tegencultuur, maar het prestigieuze Harvard staat nog bol van tradities. Vrouwelijke studenten worden er nauwelijks serieus genomen. En dan wordt een van hen, de vrijgevochten Jane Britton, vermoord aangetroffen – onder mysterieuze omstandigheden. Veertig jaar later, als Becky Cooper er studeert, doen nog steeds de wilde geruchten de ronde. Janes minnaar, haar hoogleraar antropologie, zou haar na een duister ritueel hebben vermoord. De hoogleraar loopt nog vrij rond en het verhaal laat Becky niet los. Tien jaar lang doet ze onderzoek naar de ware toedracht. Het levert een onvergetelijk portret op, van een elite-instituut waar de machtsverhoudingen al eeuwenlang vastliggen, en van een vrouw die tevergeefs droomde van een leven in een mannenwereld. ‘Dit boek wil ik lezen. Want terwijl de schrijfster dacht dat ze een moord onderzocht, speurde ze uiteindelijk naar hoe de wereld in elkaar steekt.’ – Joyce Roodnat in NRC Handelsblad ‘Een briljante variatie op het genre.’ – New York Review of Books

Tip 4

Jij krijgt van mij een wit paard cadeau

Amalia de Tena

€ 22,99
Jij krijgt van mij een wit paard cadeau van Amalia de Tena is een prachtige, magistrale roman over een Spaanse familie die alles kwijtraakt en een meisje dat opgroeit tijdens het Franco-regime. Geïnspireerd door haar eigen familiegeschiedenis. Grootgrondbezitters, de De Sotomayors, leven er goed van, totdat ze halsoverkop uit hun zomerhuis moeten vertrekken. Omdat niemand haar vertelt wat er speelt concentreert de dan achtjarige Ana zich op haar leven in het Zuid-Spaanse Mérida, op haar vrienden en op haar zus María del Mar. Met fantasie, humor en optimisme creëert ze een eigen wereld, terwijl op de achtergrond de vraag waarom haar vader Luis zich zo excentriek gedraagt blijft knagen. Wat brengt hem ertoe om enkele gezichten op familiefoto’s te bekrassen? En waarom is een van de plekken in de gewerenkast leeg? Wanneer Ana ouder wordt en politiek bewust, wordt ze verliefd op een revolutionair en ontdekt ze dat familiegeheimen veel grotere gevolgen hebben dan ze ooit had kunnen bevroeden. Jij krijgt van mij een wit paard cadeau van Amalia de Tena is het bitterzoete portret van een jeugd in het door dictator Franco gedomineerde Spanje en het bizarre verhaal van de financiële ondergang van een familie. Gebaseerd op de familiegeschiedenis van de auteur. Voor de lezers van Judith Fanto en Isabel Allende. ‘Wat een heerlijk personage heeft Amalia de Tena geschapen – en wat een familie. Dat je een vader van een voetstuk kunt laten vallen (en toch van hem blijft houden), dat je het leven van een kind in een dictatuur zo invoelbaar maakt én een lichte toon behoudt: ik heb ervan genoten!’ – Dido Michielsen, auteur van de veelgeprezen roman Lichter dan ik

Tip 5

Vega

Janneke Philippi

€ 29,99
Vega is niet per se een boek voor vegetariërs. Het is een boek voor iedereen die op zoek is naar nieuwe vegetarische inspiratie. Voor één dag, voor meerdere of voor alle dagen van de week. Niet alleen voor de dagelijkse maaltijd, ook voor etentjes met gasten ontdek je in dit boek volop nieuwe ideeën zonder vlees of vis. Met uiteraard vertrouwde ingrediënten, eenvoudige bereiding en bovenal lekker! Vega is ingedeeld op groentesoort en geeft tal van diverse gerechten die ook heerlijk met elkaar te combineren zijn. Pasta’s, ovenschotels, curry’s en allerlei eiergerechten in de favoriete sauzen van Janneke. Auberginesaté met gember en pindasaus, cajunrijst en paddenstoellasagne met parmezaanbechamel zijn er voor elke dag. Pompoen-wellington met feta, krokante camembert en sushiballetjes met gemarineerde avocado zijn er voor de feestelijkere etentjes. En niet te vergeten: de pithivier met geroosterde groenten en parmezaansaus en bietengnocchi met geklopte ricotta.

Tip 6

Gameboek - Schaduwkraai

Marcel Groenewegen

€ 15,99
Het is tijd voor je eerste missie, Schaduwkraai. In dit boek ben jij de held. In een wereld vol fantasie kun je vechten met trollen en praten met dwergen. Je lost raadsels op en zoekt naar magische schatten en geheime deuren. Jij bepaalt welke stappen je zet. Na elke alinea sta je voor een nieuwe keuze. Stel: je komt een trol tegen. Wat doe je dan? Vecht je met de trol of probeer je met haar te praten? De keuze is aan jou. Jij bepaalt het verhaal. Ulvenria wordt bedreigd door de kwade heer Raznor. Hij heeft met zijn leger van gnarken een stad in het noorden aangevallen en bedreigt nu ook de rest van het land. Het is jouw missie om hem te verslaan. Over Marcel Groenewegen: ‘Ik bedacht dit boek voor mijn kinderen, die liever gamen dan lezen. Schaduwkraai leest als een game, de lezer maakt keuzes en die bepalen het verhaal. Ik hoop dat dit nog veel meer kinderen aanzet tot lezen!’ Marcel Groenewegen is muzikant en schrijver. Hij is bassist van The Kik en schrijft o.a. boeken en columns.
pro-mbooks3 : libris