Gebonden

€ 20,99

Op werkdagen voor 23.59 uur besteld, binnen 1-2 dagen bezorgd
Zwemmen in het donker

Gebonden

€ 20,99

Boeken gratis bezorgd vanaf € 15,- binnen NL en BE
Altijd de laagste prijs voor nieuwe Nederlandstalige boeken
Ruilen of retourneren binnen 14 dagen
Koop lokaal, ook online!
Op voorraad bij: De Koperen Tuin

Krachtig, universeel vraagstuk: geef je je principes op voor de liefde of niet?

Voor de lezers van Benedict Wells, Noem me bij jouw naam van André Aciman, en Hanya Yanagihara’s Een klein leven.

Polen, 1980. De angstige, gedesillusioneerde Ludwik Gowacki, die binnenkort afstudeert aan de universiteit, is samen met de rest van zijn klas naar een landbouwkamp gestuurd. Hier ontmoet hij Janusz. Samen brengen ze een droomachtige zomer door met zwemmen in afgelegen meren, het lezen van verboden boeken en verliefd worden.

Maar als de zomer voorbij is, gaan de twee noodgedwongen terug naar Warschau, naar de harde realiteit van het leven onder de communistische partij. Verbannen uit het paradijs moeten Ludwik en Janusz beslissen hoe ze zullen overleven, en door hun verschillende keuzes worden ze uit elkaar gedreven.

Zwemmen in het donker is een onvergetelijke roman over jeugd, liefde en verlies – en de offers die we brengen om een zinvol leven te leiden.


In de pers

‘Meesterlijk.’ Trouw

‘Als lezer blijf je geroerd en stil achter.’ Zin

‘Een aangrijpende en ongebruikelijke romance, met een politieke ondertoon. Jedrowski schrijft elegant en zet het gevoelsleven van de twee geliefden af tegen de grimmig repressieve machinerie van de Poolse Verenigde Arbeiderspartij.’ The Guardian

‘Indrukwekkend en aangrijpend, een groot literair talent aan het werk.’ Sebastian Barry

‘Stel je voor dat Call Me By Your Name zich in het communistische Polen zou afspelen en je krijgt een idee over Jedrowski’s ontroerende debuut over een verterende liefdesaffaire te midden van een land dat uit elkaar wordt gerukt.’ O, The Oprah Magazine 

‘Elegant, meeslepend en vol melancholische schoonheid.
Deze nieuwe moderne klassieker hoort in het rijtje van Alan Hollinghurst en Edmund White.’ Evening Standard

ISBN
9789029093187
Vorm
Gebonden
Uitgever
J.M. Meulenhoff
Druk
1e
Verschenen
19-01-2021
Taal
Nederlands
Pagina's
224 pp.
Genre
Literaire fictie
Geen recensies beschikbaar.
pro-mbookslibr3 : libris