Onze Tips

De keuze van Liesbeth: De Camino

 

Dit is niet alleen een geweldige thriller maar ook een verhaal over de oorlog in het voormalig Joegoslavië,

die zoals elke oorlog alleen maar verliezers kent.

Zeer indrukwekkend!

 

De Camino

Anya Niewierra

€ 20,99

Het is precies een jaar geleden dat Lottes man onverwacht zelfmoord pleegde tijdens het wandelen van de Camino. Emil had als vluchteling uit Bosnië en Herzegovina een moeilijke jeugd, maar toch zou hij nooit zelfmoord plegen. Emil was een geweldige vader, was dol op zijn vrouw en gefocust op zijn werk. Lotte besluit exact dezelfde route te lopen, in de hoop erachter te komen wat hem tot deze beslissing dreef. Maar dan ontdekt ze dat Emil helemaal niet is wie hij altijd beweerde te zijn... een gruwelijk geheim uit het verleden dient zich aan.

De keuze van Anita: Ga op de fiets

   

Een spontaan, openhartig en avontuurlijk boek. Heerlijk!

Het geeft zin om op de fiets te stappen.

Ga op de fiets

Laura Maat ; Irene Maaskant

€ 20,00

Ga op de fiets 15 routes door Europa : Avonturen + Ervaringen De hele dag buiten en gaan waar je wilt. Een dag of een week, fietsen is altijd avontuur. Laura Maaskant & Irene Maat keerden vorig voorjaar terug van een reis van zeven maanden door Europa. Ze zijn vanuit hun huis in Rotterdam naar Engeland, Frankrijk, Spanje, Portugal, Italie, Kroatie, Bosnie en Herzegovina gefietst. De etappes van deze tocht, van in totaal 6000 km, deelden ze op in stukken en dat werden, samen met eerdere reizen naar Duitsland en door Belgie, de 15 routes in het boek. Een groot deel van het boek gaat over het waarom van reizen op de fiets, en waarom je na het lezen van dit boek nog maar een ding wilt : je ketting smeren, je banden oppompen en gaan!jaar.

De keuze van Amber: Hoogzomer


   

Wat fijn om Signe en Juncker weer te zien in Hoogzomer.

Omdat de personages al bekend zijn, zit je meteen lekker in het verhaal.

Goed vervolg op Winterland.

 

.

 

Hoogzomer

Kim Faber ; Janni Pedersen

€ 21,99

De nieuwe superspannende thriller van de auteurs van de bestseller Winterland. Scandinavische topspanning voor de lezers van Jussi Adler-Olsen en Lars Kepler. De waarheid achterhalen kan levensgevaarlijke gevolgen hebben... Inspecteur Martin Juncker is verbitterd over zijn degradatie naar een klein politiebureau in het saaie provinciestadje Sandsted. Maar heel lang heeft hij niet om daarbij stil te staan, aangezien er een advocaat vermoord wordt in het stadspark en híj het onderzoek moet leiden. In Kopenhagen onderzoekt journaliste Charlotte Junckersen een anonieme tip: de terroristische aanslag die een paar maanden eerder plaatsvond, had wellicht voorkomen kunnen worden. Haar man, Martin Juncker, weigert zich erover uit te laten uit angst dat hun levens in gevaar komen. Rechercheur Signe Kristiansen, Junckers voormalige partner, is wel bereid om de zaak verder te onderzoeken, maar heeft haar handen vol aan enkele privézaken. Als er echter een onthoofd lichaam wordt aangetroffen en er een verband lijkt te zijn met de aanslag, bijt Signe zich alsnog vast in het onderzoek. Het was al warm in Kopenhagen, maar de zomer wordt nog broeieriger…Over Winterland:'Deze loeispannende thriller is de misdaadroman van het jaar.' - **** NRC Handelsblad‘Fantastisch debuut uit Denemarken: goed uitgewerkte personages, fijne sfeer, goedgeschreven en een prima plot.’ - Monique Eskens, boekhandel De Drvkkery‘Een explosieve thriller om eens ouderwets in één ruk uit te lezen.’ - **** Knack Focus‘Komt nu al in aanmerking voor beste Scandi-thriller van het jaar.’ - ***** De Telegraaf 

De keuze van Heleen: Kraaien in het paradijs

       

Een sprookjesachtig verhaal dat zich afspeelt in een niet al te verre, verontrustende toekomst.
Atwoodachtige elementen. Duister, maar ook bij vlagen grappig. 
Ik wil méér lezen van Ellen de Bruin.

Kraaien in het paradijs

Ellen de Bruin

€ 21,99

Vroeger kwamen de toeristen, die zichzelf liever reizigers noemden, massaal naar het eiland. Op zoek naar spiritualiteit, strand en jungle, lokale sensuele massages en chocopasta. Maar dat is al meer dan vijftien jaar geleden. Toen bestond het internet zelfs nog. Toeristen zijn er nu niet meer. Ook steeds meer dieren- en plantensoorten zijn verdwenen. Lipa woont er nog wel, belaagd door de dorpsgek, en ze kan niet weg. Als er een vreemdeling verschijnt, ontwikkelt ze een sprankje hoop. Hij moet wel heel rijk zijn om nog te kunnen reizen. Maar wil hij haar meenemen naar een veilige plek? En wat is er precies gebeurd met die machtige man die vijftien jaar geleden op het eiland was? En met de ontdekking in de jungle, en het vermoorde meisje? Kraaien in het paradijs is een toekomstsprookje, maar ook een nachtmerrie van deze tijd. Een bedrieglijk lichtvoetige, ingenieus geconstrueerde roman over eenzaamheid, machtsmisbruik, klimaatverandering en afbrokkelende beschaving. Ellen de Bruin is redacteur bij NRC Handelsblad. Met Onder het ijs, haar ‘ambitieuze, onderzoekende en warmbloedige roman over menselijke drijfveren en dwaalwegen’, won zij de Anton Wachterprijs 2018 voor het beste literaire debuut. Over Onder het ijs: ‘In Onder het ijs beschrijft Ellen de Bruin de ontluistering ironisch en indringend, de ontluistering van de wetenschap, liefde en katten, en ze weet je daarna ook nog met die ontluistering te verzoenen. Veel meer hoeft literatuur niet te doen.’ Arnon Grunberg ‘Verliefdheid, rouw en microbiologie: een combinatie die verrassend goed werkt!’ Paulien Cornelisse ‘Wat een fijn boek!’ Ionica Smeets

pro-mbookslibr1 : libris