Dit zijn de tips van Irene!


Irene leest graag:
Jeugdboeken   Prentenboeken
Koken   Kunst en cultuur   Filosofie

Ik kan hier kort of lang over zijn: dit boek is KRILLJANT!

Over Krill dat in opstand komt omdat ze het zat zijn om aan de onderkant van de voedselketen te staan. In de boeken van Bibi Dumon Tak zit áltijd een hoop humor, maar daarnaast zet het je ook aan het denken. Zo'n boek wat iedereen zou moeten lezen.

 

In Kiezel verhuist Kat naar Het Houten Nest, het rommelige huis van haar net overleden, lichtelijk excentrieke oom. Ze maakt nieuwe vrienden (waaronder een superslimme jongen die niet kan lezen en zijn halve zusje in een racekarretje), vindt een bijzondere kiezel die een beetje gek aanvoelt in haar hand en bloeit helemaal op in de nieuwe omgeving. Zo’n lekker compact boek waar niet te veel wordt bijgesleept, maar wat toch meer dan genoeg stof tot nadenken geeft. 

 

 

Dit is een héél raar (maar fantastisch!) boek. Dit prentenboek in baksteenformaat telt 204 pagina’s en elke pagina is volledig geïllustreerd. De antropomorfe dieren in dit boek gaan in een zelfgebouwde bus de wereld over, op weg naar een land waar alles goed zou kunnen komen. Je hoort het vaak over prentenboeken, maar dit boek kun je écht honderd keer bekijken om telkens iets anders te ontdekken. Het is een ambitieus en maatschappijkritisch boek wat véél meer aandacht verdient.

 

 

In dit prachtboek reis je mee met Marco Polo en zijn reizen naar het verre Oosten. Het weesmeisje Topina is schoonmaakster in de gevangenis waar Marco Polo zit en zij vraagt hem over zijn avonturen te vertellen. Je leest van alles over de natuur, de dieren, de bijzondere karakters die Polo tegenkomt op zijn reizen, een kwijtgeraakte jas vol met edelstenen…

Je zou misschien denken dat een in 1298 opgetekend geschiedenisverhaal saai is, maar niets is minder waar. Dit boek is echt enorm de moeite van het lezen (en bekijken) waard! Het is alsof je zelf meereist met Polo en de illustraties van Djenné Fila maken het boek écht af. Er zouden meer historische kinderboeken als De wonderverteller moeten zijn!

 

 

Dit boek is zó leuk! Berend is een bij. Hij heeft immers een angel, vleugels en van die sprietjes op zijn hoofd. En hij doet altijd héél erg bij-achtige dingen. Op een dag zijn alle dieren in rep en roer, want de honing van de bijen is gestolen. Wie heeft dat nou gedaan? Berend weet in ieder geval zeker dat hij het niet was, want hij is een bij. Dat ziet iedereen.


Dit boek speelt heel leuk met verwachtingen, met rolpatronen (wie is wie en wat maakt jou tot wie je bent?) en leest daarnaast ook gewoon heel fijn voor.

 

 

Dit boek gaat over Polly en haar paard Kiki. Al vanaf de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten zijn de twee beste vrienden. In prachtige illustraties reizen ze de wereld over, dwars door de seizoenen en veranderende landschappen. De jaren vliegen voorbij, Polly en Kiki zijn onafscheidelijk, totdat op een dag alles verandert…

Dit is één van de allermooiste prentenboeken van dit moment. Timmers weet precies de goede balans te vinden tussen sprookjesachtige illustraties, een mooi verhaal, de kunst van het loslaten en geeft je tegelijkertijd ook het gevoel dat alles uiteindelijk wel goed zal komen.

 

 

Op een dag wordt Detective Das Droog wakker gemaakt door drie pinguïns. Hun zusje is spoorloos verdwenen. Dit is typisch een gevalletje BIBS: een Beest In een Buitengewone Situatie. De zoektocht voert Das, haar hulpje Lee (een wolhandkrab) en de pinguïnbroers helemaal naar Nieuw-Zeeland. Gelukkig kunnen ze reizen met Das’ onderzeeër Das Boot.

 

Heerlijk verhaal, heerlijke personages, heerlijke tekeningen! Heel grappig geschreven, vol grapjes die ook voor volwassenen leuk zijn en natuurlijk lekker spannend en avontuurlijk. Deel twee van de serie is al aangekondigd,ik heb er nu al zin in!

 

 

Elke gans van het Gemeenste Ganzen Genootschap is gemeen. Maar niemand is zo gemeen als Goof, die al acht jaar de állergemeenste is. Hij mept haaien, slaat ijsjes op de grond en stuurt het biggetje Anton zomaar naar het hok van de leeuwen als die vraagt waar de wc is. Goof is gemeen en geniet daarvan. Totdat Anton hem op een dag zomaar een bloem geeft. Lukt het Goof daarna nog om zo genadeloos gemeen te zijn?


Wat een gemeen grappig boek voor beginnende lezers! In het begin zijn de zinnetjes kort, maar ze worden langzaamaan steeds langer. Dat is top: dit boek is zó grappig dat je het liefst in één ruk door wil lezen.

Ook minstens zo leuk: lees hierna "Goof begint een band"!

 

 

Een boek om van te smullen!

Een spannende zoektocht naar het alleroudste ijsrecept ooit. Vito en zijn beste vriendin gaan samen op zoek naar dit recept, in de hoop er de gouden IJscoupe mee te winnen. Een smakelijke stedentrip door Italië, met Amersfoort als verrassend standpunt.

Wat mij betreft hét ideale zomerboek voor lezers vanaf 9 jaar. Ik heb zin in ijs!!

Dit is móói! Het zou me niets verbazen als dit een nieuwe klassieker in wording is. 


Jip is best goed in tekenen, maar hoe teken je een zelfportret als je nog niet echt hebt uitgevonden wie je eigenlijk bent of wil zijn? 


Prachtige, rijke taal en onwijs mooie illustraties. Lees dit!

 

 

Fantastisch! Dit boek zit zó goed in elkaar... 

Over hoe elke deur iedere deur die je wil kan zijn, over magische boeken en alle spanning en sensatie die daarbij komt kijken... Echt een heerlijk boek!

 

Fantastisch prentenboek! In het begin van het verhaal zien we een meisje op een strand dat een rode bal naar haar hondje gooit. In de verte zie je meteen ook allemaal andere honden die getriggerd zijn om achter de bal aan te rennen. Er ontstaat een enorme jacht op die bal, waarbij je dwars door allerlei gebouwen heen rent - er komen steeds meer honden bij. Voor in het boek vind je een lijst waar alle getekende hondenrassen benoemd worden en er wordt ook kort iets gezegd over de manier waarop de illustraties gemaakt zijn. In dit herhaalverhaal zit veel vaart, er is veel in te ontdekken en de honden zijn heerlijk losjes geïllustreerd. Zo’n boek wat je opnieuw wil blijven voorlezen.

 

Ilya woont ten tijde van de Koude Oorlog in Sterrenstad, een plaatsje in Rusland dat niet op de kaarten staat, waar in het geheim kosmonauten worden opgeleid en waar niets is wat het lijkt. De vader van Ilya verdwijnt, maar er worden wel af en toe brieven bezorgd die eigenlijk meer vragen dan antwoorden oproepen. Sterrenstad is een verhaal vol geheimen, waarin mensen verdwijnen, waar kosmonauten ineens van foto’s zijn weggeretoucheerd, waarin je nooit weet of iets waar is of dat het alleen een soort potemkin-façade is. Er zijn niet zo heel veel kinderboeken die zich afspelen in Rusland, dat maakt het verhaal ook wel bijzonder en interessant. 

 

 

‘Hotel Zweefkees’ is een heel ambitieus, opvallend boek. Een spannend verhaal, machtig mooie, sprookjesachtige illustraties én een hele hoop liedjes. Kalani woont met zijn opa in Hotel Zweefkees, een hotelwezen dat vol zit met bijzondere gasten, gekke verhalen en muziek. Zomaar van de ene naar de andere plek vliegen: Zweefkees doet het gewoon. Dit is een verhaal dat een hoop klassieke kinderboek-elementen bevat en doet denken aan avonturen van De Kleine Kapitein. Het vertelplezier spat er vanaf!

 

 

Hostname: pro-mbooks3