leslie

Een avond over opgroeien en alcohol

Op woensdagavond 12 maart vertelt kinderarts en alcoholexpert Nico van der Lely alles over wat alcohol doet met je hersenen en zijn ervaringen op de ‘alcoholpoli’. Je krijgt de nieuwste inzichten en handvatten die jou en je kind kunnen helpen om een goede afweging te maken


Over het boek:
Sinds 2014 mag er wettelijk geen alcohol worden verkocht aan jongeren onder de 18 jaar. Inmiddels zijn gemiddeld minder jonge kinderen gaan drinken. Minder goed nieuws is dat oudere kinderen vaker en meer drinken. In dit boek wordt niet alleen aandacht gevraagd voor het drinken door jongeren onder de 18 jaar, maar zeker ook voor het verontrustende alcoholgebruik bij studenten- en sportverenigingen, op universiteiten en hogescholen.

Dit boek geeft actuele cijfers en feiten over alcoholgebruik door jongeren. Wat betekent alcohol voor hun gezondheid en voor de maatschappelijke overlast en kosten? Interviews met jonge BN’ers, artsen en professionals geven een compleet beeld van deze actuele maatschappelijke kwestie.


Over de auteur
Nico van der Lely is sinds 1997 kinderarts in het Reinier de Graaf Ziekenhuis in Delft. In 2006 opende hij daar samen met kinder- en jeugdpsycholoog Mireille de Visser de polikliniek Jeugd & Alcohol. Inmiddels telt Nederland vijf alcoholpoli’s. Van der Lely en De Visser geven door het hele land voorlichtingsbijeenkomsten en helpen gemeenten en andere partijen bij hun anti-alcoholprojecten


Missie Geslaagd
Floor van den Berg en Anja van Haastregt van Missie Geslaagd zijn de initiatiefnemers. Missie Geslaagd staat voor een gezonde en gelukkige nieuwe generatie. “Wij helpen ouders bij allerlei vraagstukken rond opvoeden en hun eigen ontwikkeling. Het gaat bij dit onderwerp vooral om bewustwording en het gesprek. Er is geen goed of fout.“

Deze avond is een samenwerking tussen Gemeente Kaag en Braassem, welzijnsorganisatie De Driemaster, Boekhandel Veenerick en vereniging Missie Geslaagd.

Datum: Woensdag 12 maart
Aanvang: 19.30 uur
Toegang vrij, aanmelden via Opgroeien & Alcohol - Missie geslaagd
Inclusief: Koffie/thee en een (alcoholvrij) drankje na afloop.
Locatie: Boekhandel Veenerick
Adres: Noordplein 15, Roelofarendsveen

 

Hostname: pro-mbooks2