Onze keus

Op zoek naar een nieuw boek, maar weet u niet welke u moet kiezen? Op deze pagina vindt u een aantal boeken die wij kunnen aanraden.

Olga's keus

Nog meer boekentips van Olga? Kijk dan hier.

Isaac & Egg

Isaac & Egg

Bobby Palmer

€ 21,99
In de ontroerende roman Isaac & Egg van Bobby Palmer heeft Isaac Addy de ergste ochtend van zijn leven. Wanhopig staat hij op de rand van een brug, hij kijkt de leegte in en slaakt een schreeuw. En dan schreeuwt er iets terug. Op precies het juiste moment ontmoet Isaac een nieuwe vriend. Dit is het begin van een onvergetelijk avontuur, waarin rouw, hoop, vriendschap en liefde centraal staan. Het is een verhaal dat iedereen zal herkennen, je zal raken en je aan het denken zet. Want soms moet je dwars door het dal om eruit te komen. Isaac & Egg is een van de meest ontroerende, hoopvolle, eerlijke en fantasierijke romans – en anders dan alles wat je ooit eerder hebt gelezen. Een absolute must-read voor fans van Matt Haig, Niccoló Ammaniti, Hanna Bervoets, Jodi Picoult en David Nicholls. 'Een ongelooflijk ontroerend en soms hartverscheurend – en vaak grappig – boek.' ? Hello! 'Gedoseerd, komisch en ontroerend... Een originele roman over rouw, verlies en het omarmen van verandering' ? Daily Mail

Hannahs keus

Nog meer boekentips van Hannah? Kijk dan hier.

Walvistheater

Het walvistheater

Joanna Quinn

€ 24,99
In het interbellum groeien de drie Seagravekinderen – Cristabel, Florence en Digby – op aan de kust van Dorset. Hun jeugd speelt zich af in de decadente jaren na de Eerste Wereldoorlog, als het voortbestaan van de Engelse aristocratie op losse schroeven komt te staan. Verwaarloosd door hun ouders en geïsoleerd van de buitenwereld vertrouwen de drie vooral op elkaar en genieten ze van hun gezamenlijke avonturen. Als er op het nabijgelegen strand een walvis aanspoelt, vormt dit voor de kinderen een spannend spel. Met de botten van de walvis bouwen de drie een theater waarin ze al hun fantasieën kunnen uitleven. Dit theater wordt een baken van hoop en zal hen altijd herinneren aan hun zorgeloze kindertijd.Naarmate de jaren vorderen, worden de Seagraves elk op hun eigen manier geconfronteerd met de grote veranderingen van de twintigste eeuw. Maar hoe verschillend hun levens zich ook ontwikkelen, ze blijven verbonden door de afbrokkelende glorie van hun ouderlijk huis en het walvistheater, dat daar onlosmakelijk bij hoort.Collega-auteurs over Het walvistheater‘Heeft alles in zich om een klassieker te worden. De oorlogsscènes behoren tot de beste die ik ooit heb gelezen. Een fenomenaal debuut, of beter gezegd: een tour de force.’ Sarah Winman, auteur van Still Life‘Fenomenaal. Even groots, verrassend en magisch als de walvis uit de titel. Deze invoelende roman leest als een werk van Charles Dickens.’ Rebecca Stott, winnaar Costa Award voor The Days of Rain‘Quinn is subliem. Deze onvergetelijke roman slaagt erin tegelijk hilarisch en diep schrijnend te zijn.’ Frances Liardet, auteur van We Must Be Brave

Arjans keus

Nog meer boekentips van Arjan? Kijk dan hier.

De oppasser

De oppasser

Job van Tol

€ 23,99
Wie weet nog hoe de ooit beroemde mensaap op de voorkant van De oppasser heet? En wie kent nog de man met de snor die hem zo vaderlijk op de arm houdt? Dierverzorger Job van Tol is gefascineerd door de vele mensen en dieren die vóór hem Artis bevolkten. Hij dook de archieven in, op zoek naar beeldbepalende personages (m/d) uit de geschiedenis van de beroemde dierentuin. Hun verhalen wisselt hij af met reflecties op het leven als dierverzorger van nu. Zo biedt De oppasser een prachtig en persoonlijk beeld van de relatie tussen mens, dier en aarde door de jaren heen. ‘Op de grens van het dieren- en het mensenrijk ligt de dierentuin. Hier helpt de oppasser je het best een stapje de grens over. Niemand smeedt zo’n innige band met uitheemse dieren als hij. Job van Tol maakt je in heldere taal tot deelgenoot.’ – Midas Dekkers ‘Dierentuin Artis heeft een bijna tweehonderd jaar oude geschiedenis, hier op levendige wijze weergegeven door dierverzorger Job van Tol. Door in de archieven te duiken, maar ook door Van Tols directe ervaring is het een uiterst informatief verhaal geworden rond de beroemdste dierlijke bewoners.’ – Frans de Waal

Carmens keus

Nog meer boekentips van Carmen? Kijk dan hier

Daar waar de rivierkreeften zingen

Daar waar de rivierkreeften zingen

Delia Owens

€ 12,50
Kya Clark is in haar eentje opgegroeid in het moeras van Barkley Cove in North Carolina, afgesloten van de bewoonde wereld. Om zichzelf te onderhouden ruilt ze vis, en groenten uit haar moestuin voor andere levensmiddelen. Ze voelt zich er thuis, beschouwt de natuur als haar leerschool. Maar als ze in aanraking komt met twee jongemannen uit de stad ontdekt ze dat er ook een andere wereld is. Wanneer een van hen dood wordt gevonden, valt de verdenking onmiddellijk op Kya.

Sandra's keus

Nog meer boekentips van Sandra? Kijk dan hier.

November

November

Thomas Olde Heuvelt

€ 22,99
Welkom in Lock Haven, Washington, waar de gelukkigste straat van de Verenigde Staten zich bevindt. Als je door Bird Street zou wandelen, zou je zien dat het de bewoners voor de wind gaat, want er staan kasten van huizen. En als je de bewoners zou ontmoeten, dan valt het op dat ze allemaal oprecht gelukkig zijn. Ze hebben succesvolle carrières, doen precies de dingen die ze altijd al wilden doen en ze zijn allemaal gezond. Fysiek, mentaal én spiritueel: het zijn stuk voor stuk vitale, weldenkende en – de meesten van hen althans – ruimhartige mensen. En hun kinderen? Die zijn perfect. Ieder van hen is getalenteerd. Een belofte. Je zou kunnen zeggen dat het de bewoners van Bird Street iets té goed gaat.Tot het november wordt. Dan breken de Donkerder Dagen aan. Luana en Ralph weten het, en hun kinderen Kayla en Django ook. Ieder jaar in november slaat hun geluk om en worden ze juist overvallen door ongeluk. Daar zijn de pijntjes, de domme pech, de financiële tegenvallers. Periodes van ziekte, mentale verwarring en depressie. Meestal niets onoverkomelijks, maar de Donkerder Dagen kunnen ze elk jaar maar beter uitzitten. Na een week of vier is het voorbij en keert het geluk terug... maar wel tegen een prijs.Iemand moet sterven in de bossen achter hun huis. Gebeurt dat niet, dan grijpt het onheil om zich heen. En elk jaar stellen Luana en Ralph zich de vraag: hoeveel is een mensenleven waard?Met November, een moderne twist op het klassieke faustiaanse pact, geeft Thomas Olde Heuvelt een ongekend duistere inkijk in de menselijke ziel. Een spectaculair nieuw hoogtepunt in zijn oeuvre.In de pers'Olde Heuvelt overtreft zichzelf met November' VN'Meester van de horror-thrillers' AD‘Olde Heuvelt is beter dan Stephen King.’AD‘De spanning grijpt je meteen naar de keel, om je de rest van het boek niet meer los te laten.’ AD'Moeilijk weg te leggen' **** de Telegraaf'Hij heeft hij in de Nederlandse fictie een loket geopend waarvan er geen tweede is.' de Volkskrant‘Olde Heuvelt vertelt zijn verhaal mooi ingetogen. Zo nu en dan een gruwelscène, maar vaker laat hij de spanning onderhuids zinderen. En dat werkt.’ Noordhollands Dagblad‘Een loeispannend, fabelachtig verhaal. Het kan allemaal natuurlijk niet, maar Orakel is zo goed geschreven dat je als lezer alles wat Olde Heuvelt je voorschotelt gewoon gelooft.’ Juryrapport shortlist Gouden Strop 2022‘Thomas Olde Heuvelt is een sensitieve schrijver. Geluid, geur, kleur, gevoel in vingertoppen – alles doet mee in de horrorscènes die hij smikkelend optast. Dan is de vraag: ja, HEX deed hij goed, maar blijft hij goed? Het antwoord is ja.’ NRC Handelsblad‘Nederland mag trots zijn op een literair wonder als Olde Heuvelt.’ Boekenkrant

Roos' keus

Nog meer boekentips van Roos? Kijk dan hier.

Het nauw

Het Nauw

Ann Petry

€ 24,99
‘Het nauw’ van Ann Petry brengt de lezer naar De jaren vijftig, Amerika. Het is zaterdag na middernacht in het slaperige provinciestadje Monmouth in New England en een allesverhullende dichte mist rolt aan vanaf de rivier. Link Williams staat aan de kade in Het Nauw als hij vlug naderende voetstappen hoort en de gejaagde ademhaling van een doodsbenauwde vrouw. Hij verdrijft haar achtervolger en neemt de jonge vrouw mee naar een schemerige kroeg in de buurt voor een kalmerend drankje. Als ze daar binnenkomen zien Link en zij dat hij zwart is en zij wit. Link ging ooit een beloftevolle toekomst tegemoet, maar zijn ambitie strandde achter de bar van The Last Chance. Camilo is een rijke erfgename, die de zwarte wijk van de stad heeft opgezocht om uit de sleur van haar bevoorrechte leven te breken. Nadat het toeval hen heeft samengebracht, blijven de hartstochtelijk verliefde Link en Camilo elkaar ontmoeten – en schenden daarmee op noodlottige wijze de taboes van hun tijd.

Amy's keus

Nog meer boekentips van Amy? Kijk dan hier.

De onzichtbare leven van Addie LaRue

Het onzichtbare leven van Addie LaRue

V.E. Schwab

€ 24,99
'Toen ik het uit had, heb ik het boek geknuffeld, zo mooi is het'. de Volkskrant‘Het sleept je mee, breekt je hart en geeft ook hoop. Een betoverend mooi boek!’ Lees.bol.comEen schitterend, genre-overstijgend verhaal voor de fans van Sarah J. Maas en Veronica Roth, maar ook van Audrey Niffenegger en Diana GabaldonSchwabs Schemering-trilogie wordt verfilmd door de makers van Spiderman, The Fast and the Furious en John WickFrankrijk, 1714. Als Adeline LaRue wordt uitgehuwelijkt, smeekt ze om meer tijd en een leven in vrijheid. Haar wens gaat in vervulling, maar tegen een vreselijke prijs. Addie zal eeuwig leven, en is gedoemd te worden vergeten door iedereen die ze ontmoet. Zelfs haar ouders vergeten hun dochter op slag en jagen haar hun huis uit.Ontheemd en alleen begint Addie aan een betoverend avontuur dat eeuwen en continenten omspant. Van de achttiende-eeuwse salons van Parijs tot de straten van het moderne New York: Addie leert overal overleven. Maar terwijl haar tijdgenoten de geschiedenisboeken in gaan, blijft Addie onopgemerkt bestaan. Dag na dag, jaar na jaar.Tot ze op een dag een boekhandel in stapt en iemand haar voor het eerst in driehonderd jaar herkent...In de pers‘Intelligent, grappig en sexy. Schwab is een nieuwe ster aan het fantasyfirmament.’ The Independent‘Schwab schrijft boeiende fantasyverhalen die de lezer vanaf de eerste pagina grijpen en meeslepen in een magische wereld.’ NBD Biblion‘Geweldig creatief en vindingrijk.’ The Guardian‘Heeft alles om een klassieker te worden. Dit boek is goud waard.’ Deborah Harkness, auteur van Allerzielen‘Wie vinden onze lezers de beste auteurs van het jaar? Lucinda Riley, Karin Slaughter en V.E. Schwab.’ Chicklit.nl
pro-mbooks3 : libris